Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

GALARDWIKI
průvodce šatníkem gentlemana

2. Materiál

V GALARDu můžete vybírat ze stovek nejrůznějších materiálů. Vlna, kašmír nebo hedvábí jsou materiály s nejpříhodnějšími vlastnostmi pro kvalitní oblek. Pokud hodně cestujete, lze doporučit látky z mohéru, což je vlna z angorské kozy, která se méně mačká. Kašmír je velmi jemná a lehká látka, která má ale minimálně o řád lepší výhřevnost než běžná vlna. Kašmírová vlna se získává vyčesáváním podsady (spodní vrstvy srsti) kozy kašmírské. Hedvábí má přirozený lesk a též poskytuje uživatelský komfort, v zimě hřeje a v létě chladí.

Stoprocentní vlna, případně vlna s hedvábím nebo kašmírem, má ty správné termoregulační vlastnosti. V létě je dokonale prodyšná, takže v oblecích z jemné a lehké vlny není mužům teplo ani uprostřed parného dne. Naopak v zimě krásně zahřeje a drží teplo u těla. Žádný muž by nikdy neměl polevit ze svých nároků a spokojit se s polyesterovým oblekem. Nejedná se o přírodní materiál a v létě vytváří stejný efekt, jako ve skleníku. Vydržet v takovém obleku bez značného pocení je tedy téměř nemožné. V zimě polyester nehřeje a nošení obleku z tohoto materiálu je opět spojeno s nepohodlím.

Zákazníci u nás mohou nalézt jenom ty nejkvalitnější vlny s jemností příze Super 100's až Super 250's. Čím vyšší číslo, tím je látka jemnější.

Rezervace termínu schůzky