Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

Když v Itálii navrhují látky, které by obstály i na Skotské vysočině

13/10/2017
Zpět na seznam novinek

Na prosluněném jihu, kde značka Albini vyrábí od roku 1876 exkluzivní látky, si návrháři rodinné firmy jen těžko dokážou představit pochmurnost zimní Prahy. Navzdory tomu je zimní kolekce košilových látek tím nejpromyšlenějším, co si do chladných dnů obléct.

Nečekejte ale italskou zdobnost. Albini vkládá do motivů nových látek esenci zemité surovosti severního Skotska. Místo kiltu oblečte košili na míru inspirovanou tradicí skotských klanů: se vzorem tartanu a anglické kostky v barvách bordó, lahvově zelené a odstínů tmavě šedé. 

image2.jpg#asset:6594

Ukázka z limitované edice vzorníku látek Albini.

Než zamíříte na Skotskou vysočinu (nebo si alespoň nalijete sklenici patnáctileté Dalmore), vyměňte v šatníku černou za hnědé odstíny podzimních lesů a vzdejte hold klasice industriálního Glasgow – modrému denimu. 

image4.jpg#asset:6596

Ukázka z limitované edice vzorníku látek Albini.

Jakmile ode dveří edingburského pubu objednáte první pintu a sundáte na míru střižený kabát, zraky všech přítomných padnou na košili z těch nejpropracovanějších materiálů této zimy

  • Látka Balmoral je jedinečná stejně jako muž, který z ní dopřeje košili. Jako jeden z mála na světě totiž bude nosit pratelnou látku z 85 % bavlny a 15 % kašmíru.
  • Na míru zimnímu počasí sedí kombinace hedvábí, bavlny, lnu a kašmíru, která v látce Winter Silk zahřeje lépe než vlněný kilt.
  • Specialitou hodnou uznání je látka Flanel Lino utkaná ze lnu, jehož vlákna jsou v zimní úpravě snad ještě příjemnější než v letní sezóně. Uvážíte-li, že v dílnách Albini vzniká jen vybraně jemný flanel, budete ho na ramínku v podobě košile chtít dřív, než řeknete „sníh“. 

image1.jpg#asset:6593

Ukázka z limitované edice vzorníku látek Albini.

Pokud zavítáte do našeho pražského či brněnského salónu, prohlédnete si ve vzornících i denimi s žinilkovým vytkáváním nebo nově navrženou látku Royal Twill Plus - tak pevnou a odolnou, že by se za ni ani praví Skotové nestyděli.

A stejně jako ve skotské nátuře nechybí pověstný drsný humor, jeho jemná varianta zaujme i díky vetkaným motivům snowboardisty či lyžaře

image3.jpg#asset:6595

Ukázka z limitované edice vzorníku látek Albini.

Rezervace termínu schůzky