Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

GALARDWIKI
průvodce šatníkem gentlemana

1. Anglické rámové boty

Rámové boty jsou ztělesněním poctivé ruční práce. Výroba jednoho páru bot zabere 8 týdnů a vyžaduje přes 200 různých operací. Rámová konstrukce a ruční sešití zabezpečují, že bota může skutečně vydržet celý život. V případě, že se bota opotřebuje, lze ji opět natáhnout na původní kopyto a kompletně zrenovovat. Oko nezasvěceného člověka spatří novou botu, ale pouze její majitel ví, že tenhle skvost už je dávno vytvarován do posledního detailu podle jeho vlastní nohy.

Ve chvíli, kdy jsou rámové boty nové, je jejich surová kůže tuhá, připravená k tomu, aby se podle nohy teprve tvarovala. Při koupi je dobré vybírat boty tak, aby nohu správně obepínaly, nikoli však tlačily. Kvalitní výrobci bot proto vyrábí boty vždy po 1⁄2 číslech, aby si správnou velikost mohl vybrat úplně každý. Pokud byste měli nepříjemný pocit po nazutí, pak sáhněte buď po větší velikosti nebo po širším kopytu. Zároveň platí, že by noha neměla mít v botě příliš prostoru a nesmí se vám vyzouvat pata. V takovém případě je bota příliš velká. Jakmile nová kůže povolí, vytvaruje se přímo podle vaší nohy. Koupíte-li si tedy botu zpočátku zdánlivě pohodlnou, jakmile kůže začne pracovat, mohla by vám být bota nakonec velká.

I když jste si pořídili drahé a kvalitní boty, neznamená to, že jsou nezničitelné. Boty nabízené v našich salonech jsou sice vysoce kvalitní tradiční ručně šité boty, ale stále jsou “jen” koženou obuví, a je tedy potřeba se k nim podle toho i chovat. Máte-li pocit, že byste si je mohli odřít a zničit například při řízení auta, raději si do vozu přibalte tenisky a řiďte v nich. U těchto bot platí jednoznačně to, že čím lépe se k nim budete chovat a pečovat o ně, tím déle vydrží a budou vám dělat radost!

I když se o boty budete starat sebelépe, nevyhnete se tomu, že se po nějakém čase ochodí jejich podrážka. Díky propracované konstrukci rámových bot ale není problém je rekonstruovat. Boty přinesete k nám a my je zašleme přímo do továrny ve Velké Británii, kde zcela odstraní původní podrážku a nahradí ji novou. Kůže boty se zde navíc znovu natáhne, obrousí, namoří a vyleští, a boty poté vypadají, jako kdyby byly téměř nenošené. Zároveň si rám boty ponechá svoji původní velikost a boty tudíž zůstanou ve tvaru, aby opět přesně padly na vaši nohu. Díky tomu vám boty od nás skutečně vydrží mnoho let. Cena rekonstrukce se pohybuje mezi 2000 a 2790 Kč, což je jistě méně, než byste zaplatili za nový pár bot.

V našich salonech se můžete těšit na rámové boty britských výrobců Barker a Loake.

Rezervace termínu schůzky