Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

GALARDWIKI
průvodce šatníkem gentlemana

2. Barker – pravá anglická bota

Barker je tradiční britská ševcovská značka a v dnešní době jedna z mála firem, která boty i nadále vyrábí v Anglii. Barker nikdy nepodlehl neustálému tlaku na snižování nákladů výroby, který nutně přináší ústupky na straně kvality, a nabízí i dnes boty opravdových anglických gentlemanů, vyráběné na sever od Londýna.

Boty Barker vynikají vysokým podílem ruční práce, která je po více než 130 letech tradice dovedena k dokonalosti. Spojení tradičního řemesla, prvotřídních materiálů, citu pro detail a osobní zodpovědnosti přináší dlouhodobé pohodlí a podtrhne váš styl.

Tradiční metody výroby nelze nahradit

Většina bot Barker je vyrobena tradiční rámovou metodou – boty se tak honosí označením „Goodyear welted". Tuto metodu, ve které se podešev obuvi přišívá k rámu boty, začal používat pan Charles Goodyear již roku 1869. Od té doby si mezi obuvníky celého světa vydobyla reputaci pro svou kvalitu, odolnost a s jistou mírou nadsázky lze říci, že je puncem obuvi, která přežije staletí.

Způsob, jímž je rámová obuv vyráběna, dodává typické vlastnosti stélkám, které se po krátkém čase nošení zformují dle vašeho chodidla a vytvoří tak téměř dokonalý celek s tvarem vaší nohy.

Výhodou této technologie je i relativně snadná možnost opravy takto vyrobené boty. Bude-li tedy třeba, jednoduše je odneste zpět do našeho salonu a my zajistíme jejich kompletní renovaci v anglické továrně v Earls Barton.

Nejkvalitnější kůže je základem perfektní boty

Všechny boty Barker jsou kožené. Použité ušně prochází přísným výběrem přímo v továrně Barker a žádné kompromisy nejsou tolerovány. Barker je hrdý na péči, kterou výběru a zpracování materiálu věnuje. V jejich továrně můžete potkat mistry ševce, kteří pro firmu pracují již několik desítek let a své řemeslo znají jako nikdo jiný. Tuto zkušenost nelze napodobit a zejména to platí u řemeslně složitých procesů jako je ruční dobarvování nejvyšší řady bot nebo zpracování složitých zdobných prvků.

Pokud hledáte krásu ruční práce a kvalitu materiálů i zpracování, v botách Barker je stoprocentně naleznete.

Rezervace termínu schůzky