Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

GALARDWIKI
průvodce šatníkem gentlemana

12. Obecné informace o látkách

Gramáž látky

Látka s nižší gramáží (190 – 250gr) je určena pro letní nošení, má vetší tendenci se mačkat. Látka se střední gramáží (250g-280g) je určena pro celoroční univerzální oblek. Látka s gramáží nad 280g se hodí pro zimní obleky nebo pro statnější postavy.

Označení „Super“ se netýká gramáže, jedná se o ohodnocení jemnosti látky. Vlněná obleková látka je kvalitativně označována v rozpětí 80 až 250’s. Čím vyšší je číslo, tím se jedná o jemnější materiál. Pro oblek nošený 2-3x týdně se doporučuje rozmezí 100 – 140’s. Nad 150’s jsou látky určeny spíše pro slavnostnější obleky.

Vlna s příměsí hedvábí

Ideální materiál pro letní obleky – hedvábí má chladivou vlastnost a příjemný lesk na denním světle. Je potřeba počítat s vyšší mačkavostí.

Vlna s příměsí kašmíru

V zimě kašmír krásně hřeje. Oblek je díky němu velmi jemný na dotyk. Je však náročnější na péči.

Vlna s příměsí mohéru

Ideální kombinace přírodních materiálů na cesty. Čím větší poměr mohéru vůči vlně bude materiál mít, tím méně bude mačkavý. Zároveň však platí, že bude více "kousat".

Vlna s příměsí lnu

Vhodná na letní dny, díky tomu, že len příjemně chladí a je maximálně prodyšný. S větším procentem lnu v materiálu je třeba počítat i s větší mačkavostí. 100% lněné obleky nebo saka jsou ideální na léto a dovolenou.

Rezervace termínu schůzky