Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

GALARDWIKI
průvodce šatníkem gentlemana

4. Scabal

Scabal je jediný výrobce oblekových materiálů, jehož obchod naleznete na věhlasné Savile Row v Londýně. Když Otto Hertz zakládal v roce 1938 společnost Scabal, jistě netušil, že jednou budou jejich látky udávat tón kvalitě a inovacím a stanou se světovou špičkou. Dnes patří mezi nejznámější zákazníky Scabalu osobnosti jako Barack Obama, Pierce Brosnan, Donald Trump, Tom Cruise nebo David Beckham. Všichni zmínění souhlasili s uvedením svého jména ve Scabal Knowledge Book jako spokojení zákazníci.

Sídlo společnosti se již od počátků nachází v belgickém Bruselu. Veškerá výroba však probíhá v anglickém městě Huddersfield v hrabství West Yorkshire. Preciznost práce, která byla britským producentům látek vždy tak blízká, se i dnes promítá do materiálů, které je schopen vyrobit pouze Scabal.

V roce 1988 překonal Scabal jako první na světě magickou hranici jemnosti vlákna 100's. Roku 2000 představil první látku o jemnosti Super 200's s příznačným názvem - Exceptional. O pět let později uvedl, opět jako první na světě, materiál s hodnotou Super 250's, označovaný jako Summit. Jednou z posledních novinek je látka Gold Treasure, vyrobená z vláken 22 karátového zlata a jemné látky Super 150's, tkané z australské vlny Merino.

Rezervace termínu schůzky