Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

GALARDWIKI
průvodce šatníkem gentlemana

5. Více k ostatním značkám látek

Holland & Sherry

Holland & Sherry vyrábí již téměř 200 let ty nejkvalitnější látky pro přední světové módní salony. Od svého prvopočátku v roce 1836 kdy se spojili dva obchodníci s vlnou - Stephen Holland a Frederic Sherry - se společnost zaměřuje na výrobu vysoce kvalitní vlny a hedvábí. Své látky poskytují jen nejprestižnějším krejčím a luxusním módním značkám. Rychle rostoucí firma přestěhovala v roce1886 obchodní prostory na Golden Square.

V roce 1900 již firma vyvážela do mnoha zemí světa a tehdy také založila obchodní pobočku v New Yorku. V počátcích dvacátého století byly dominantními trhy Velká Británie, celá Evropa, Severní a Jižní Amerika. Velice úspěšná byla firma i v Rusku, proto v Petrohradě dokonce otevřela svůj sklad. Na počátku 21. století byla tato tradice obnovena. V roce 1982 se společnost přestěhovala na prominentní Savile Row v srdci Londýna - "Mekce" nejluxusnějších zakázkových krejčovských salonů na světě, kde je její hlavní sídlo dodnes.

Holland & Sherry se neustále zabývá výzkumem jemnějších a luxusnějších vláken, počínaje Super 200´s s kašmírem až po čistě česanou vikuňu. Látky jsou tkané starodávnými postupy, jejichž kvalita je prověřené generacemi textilních řemeslníků.

Rezervace termínu schůzky