Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

GALARD partnerem etikety dvou největších českých plesů roku 2024

22/11/2023
Zpět na seznam novinek

Krejčovství GALARD se stane pro rok 2024 již tradičně hrdým partnerem a garantem etikety dvou největších plesů v Praze a Brně - Česko-Slovenského plesu a Plesu jako Brno. Potkáme se tam s vámi? 

Dress code na obě tyto významné společenské události, stejně tak jako na ostatní plesy, je black tie. Pro ty, kteří si nejsou zcela jisti, co to přesně toto spojení znamená, jsme sepsali několik jednoduchých pravidel.

Pokud po jejich přečtení zjistíte, že vám předepsaný oděv nebo některá z jeho součástí chybí, doporučujeme včas využít naší nabídky plesových balíčků za výhodnou cenu. Pro získání speciální ceny stačí při komunikaci s námi uvést kód “garant etikety”.

Dress code pro pány

Základem je smoking, doplněný bílou košilí, motýlkem a kvalitními botami. Střih smokingového saka je variabilní, reaguje na módní trendy, a to i co se týká materiálu. Sako může být jedno nebo dvouřadé, se šálovým límcem nebo tzv. špic fazonou. Barva? Samozřejmě černá, povoleny jsou i jiné tmavé barvy saka, ideálně pak v kombinaci se sametovým materiálem. Klopy jsou potaženy lesklým materiálem, stejně tak jako všechny knoflíky. Lesklou látku najdeme i na kalhotách v podobě bočních lampasů. 

Košile je vždy a pouze bílá. Ohledně límce už nejsou pravidla tak striktní jako dříve. Klasický smokingový stojáček může být nahrazen normálním límcem. Manžety francouzské dvojité na manžetové knoflíčky. Přední díl košile může být ozdoben plisé a také onyxovými knoflíčky. 

Motýlek volte černý, případně sladěný s barvou smokingového pásu. Bílého motýlka nechte doma, ten je určen pro dress code white tie

Eleganci smokingu dodá šerpa – smokingový pás, který kryje přechod košile a kalhot. Pás je nejčastěji v černé barvě, nebo v barvě motýlka či ozdobného kapesníčku. 

Černé jsou také tenké podkolenky a elegantní kožené šněrovací boty, ideálně lakýrky s uzavřeným šněrováním. 

Nezapomeňte na kapesníček do kapsy saka a samozřejmě manžetové knoflíčky.


Michal-Frajer-ve-smokingu-Obecní-dům-15.2-2.jpeg#asset:8041


Plesové balíčky

Black tie Luxury Package

 • Smoking šitý na míru ze 100% vlněné italské látky
 • Smokingová košile na míru
 • Boty lakovky
 • Smokingové knoflíčky do légy
 • Manžetové knoflíčky 
 • Hedvábný smokingový pás a motýlek

Standardní cena 49.970 Kč

Cena s kódem “garant etikety” 39.900 Kč

 

Black tie Exclusive Package

 • Smoking šitý na míru z vybraných látek italských nebo anglických látek
 • Smokingová košile na míru z italských látek Albini
 • Boty lakovky
 • Smokingové knoflíčky do légy
 • Manžetové knoflíčky 
 • Hedvábný smokingový pás a motýlek

 Standardní cena 69.770 Kč

Cena s kódem “garant etikety” 59.900 Kč

 

Black tie individual

Pokud nevyužijete některý z výše uvedených balíčku, ale sestavíte si svůj vlastní, dostanete plesovou slevu ve výši 10%. 


*Akční plesové balíčky nelze kombinovat s žádnou jinou slevovou akcí.


Máte zájem o jeden z našich plesových balíčků? Domluvte si s námi schůzku.


Rady na závěr

Pánové a dámy, pokud si koupíte nové boty, před plesem nebo jinou společenskou událostí si je vždy na pár hodin denně obujte. Nic vám nezkazí večer tak jistě jako boty, které tlačí. Kompletní plesové oblečení si vyzkoušejte minimálně týden před prvním plesem sezóny. Tak budete moci vychytat všechny případné nedostatky.

Inspirujte se naším videem, kde radíme, jak se obléci, když je na pozvánce uveden dress code black tie.


Rezervace termínu schůzky