Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

Holland&Sherry: Královské látky z Londýna v salónech Galard

22/01/2018
Zpět na seznam novinek

Na konci 19. století nestál v okolí londýnského náměstí Golden Square jiný obchod než krejčovství. Dnes v okolí najdete vše od neonů Piccadilly Circus až po obchody a bary na Carnaby Street. V nenápadné uličce Savile Row jsou sice krejčovství stále, ale jen jedno je jako ohař mezi loveckými psy, tedy synonymem toho nejlepšího, co britské oděvnictví nabízí: Holland&Sherry.

Stephen George Holland a Frederick Sherry začali s výrobou látek už v roce 1836 a brzy jejich jména znal nejen Londýn, ale i celá Evropa a Amerika. Potomci Stephena Hollanda si byznys předávají už sedmou generaci a s ním i historku, co se stalo Frederiku Sherrymu – ze dne na den totiž zmizel a rozvíjející se obchod zanechal svému obchodnímu partnerovi. Záhada ne nepodobná té lochnesské. 

HS2.jpg#asset:6723:contentImage

Tkaní látek Holland&Sherry. 


Oba pánové však již v počátcích svého podnikání s vlnou vtiskly značce to, co ji provází dodnes – exkluzivní kvalitu. Firma má pod kontrolou každý krok výrobního procesu, od utajeného stáda ovcí v Austrálii přes zpracovatele vlny v Chille až po sklad ve skotském Peebles, ve němž si krejčí vybírají z více než sto tisíc látek. Zkrátka značka globální jako britská koloniální tradice.

Prvotřídní vlnu Holland&Sherry zpracovává mimo jiné v Yorkshire, kde má textilní průmysl po staletí tradici. Ale krejčovství zde především inovuje – vznikla zde například mimořádně kvalitní a jemná vlna s označením Super 220 nebo látky ze 100% vláken vikuně, což se jiné firmě na světě ještě nezdařilo.

HS1.jpg#asset:6722:contentImage

Sklad látek Holland&Sherry ve skotském Peebles.


Ve vzornících látek přitom najdete takové speciality, jako je látka protkávaná 22karátovým zlatem nebo posypaná drcenými safíry. Extra hebké látky z královské kolekce posvětil španělský král, saka z vlny Holland&Sherry oblékal Ringo Starr, používá je Louis Vuiton a zazářila i ve filmech Moulin Rouge nebo Mission Impossible.

A teď je můžete obléci i vy. V našich salónech v Brně a v Praze vám naši módní konzultanti pomohou s výběrem látky na sako, kalhoty či oblek. Obléknete se do prvotřídní kvality, nadčasového stylu a tradice i pokroku zároveň – tohle vše totiž látky Holland&Sherry ztvárňují. 

HS3.jpg#asset:6724:contentImage

Ukázka látek Holland&Sherry.


Bez vyhlášené kvality látek Holland&Sherry si brzy nebudete umět představit svůj den. Stanou se zkrátka vaším Watsonem, vážení Holmesové.

Rezervace termínu schůzky