Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

GALARDWIKI
průvodce šatníkem gentlemana

1. Pásky na míru

Koupili jste si někdy pásek, který se vám brzy rozpadl, zlomil nebo roztrhl? My kdysi bohužel také, stejně jako mnozí naši zákazníci. Opasky stojí často i tisíce korun, přesto ceně kvalita neodpovídá. Proč tomu tak je?

Pásky se staly komoditou, u které cenu určuje spíše spona nebo značka vyražená na opasku. Kvalitu opasku ale naopak definuje kůže, ze které je pásek vytvořen.

Je důležité pamatovat na pravidlo, že není kůže jako kůže. Drtivá většina pásků, které se v současné době vyrábějí, sice nesou označení „100% kůže", ale jde buď o kůži recyklovanou (slisovaná a slepená drť zbytků kůže) nebo v lepším případě o kůži lepenou z několika středních vrstev hovězí usně.

My však chceme vyrábět pásky, které vydrží dlouhá léta a možná i celý život! Kvůli ceně nikdy neobětujeme kvalitu. Pásky vyrábíme z jednoho kusu hovězí kůže - přesně takové, jaká dorazí z koželužny. Vybíráme pouze vzhledově nejdokonalejší centrální část usně, z níž ručně vyřezáváme pruh na pásek. Ruční barvení je samozřejmostí. Takový pásek, vyrobený z jednoho kusu kůže, se nezlomí ani nerozpadne. Můžete si také zvolit skutečně luxusní třívrstvý bombírovaný (profilovaný) pásek. Díky špičkovému materiálu a preciznímu zpracování vydrží i desítky let pravidelného nošení.

Na opasky GALARD používáme výhradně celomosazné spony konzervativního designu od italských výrobců. Cílem je vyrábět pásky, které stylem doplní naše obleky a boty. Nepouštíme se proto do netradičních typů spon, které neobstojí ve zkoušce času. V případě, že byste si přáli mít pásek s vaší sponou, můžete nám ji donést a my jsme schopni ji použít.

Vyrábíme pásky na míru. Co to znamená? V první řadě si změříme, jak dlouhý pásek potřebujete, aby se správně zapínal na třetí dírku. Můžete si vybrat z více než deseti různých barev tak, aby se Vám pásek líbil a aby ladil ke konkrétním botám. Dále si můžete zvolit typ a barvu obvodového prošití, tvar ukončení pásku, počet dírek a případně umístění monogramu. Všechny tyto detaily jsou samozřejmě zahrnuty v ceně. Výroba trvá přibližně dva týdny a na jejím konci získáte dokonalý výtvor sedlářského řemesla. Kožený pásek na míru s italskou sponou a s vaším monogramem. Troufáme si říci, že je to pásek na celý život.

Rezervace termínu schůzky