Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Rezervace termínu schůzky
×
MENU

Dalším GALARD gentlemanem je Rey Koranteng

15/02/2018
Zpět na seznam novinek

K Reyi Korantengovi jako moderátorovi televizních zpráv oblek neodmyslitelně patří. On sám přitom i v soukromí preferuje styl smart casual a nejen proto naplňuje naši představu gentlemana.


Rey_novinka3.jpg#asset:6748:contentImage

Populární moderátor Rey Koranteng v obleku GALARD. Foto: Marek Sybal Photography


Během focení na známých pražských místech Rey oblékl:

●      Oblek na míru, ručně šitý tradiční metodou full canvas, při které jsou přední díly saka vyztuženy pouze přírodními materiály. Oblek je z vysoce kvalitní 100% vlny kvality 120's.

●      Ručně šitý kabát z italské vlny vyšší gramáže.

●      Košili na míru ze 100% bavlny.

●      Kožené rámové polobotky španělské značky Berwick.

●       Z doplňků kapesníček a kravatu, brýle zapůjčilo Žilka Optik Studio.

●      A samozřejmě černou koženou tašku.


Rey_novinka2.jpg#asset:6747:contentImage

Rey Koranteng na Masarykově nádraží. Foto: Marek Sybal Photography


Právě taška je důležitým bodem celé kampaně. Inspirovali jsme se termínem cultural baggage (kulturní zátěž, břímě, ale i zavazadlo) amerického historika Darretta B. Rutmana a tašku použili jako symbol pomyslného břímě, které si v České republice nese každý člověk tmavé pleti.

Kulturní břímě podle Rutmanovy teorie nelze odložit, každý ho na první pohled vidí a ovlivňuje tak to, jak se k němu ostatní chovají. Rey, pocházející z česko-africké rodiny, přesto na části fotek tašku odložil, protože ho lidé již dlouho znají z televizní obrazovky a je velmi oblíbený. Ne každý se ale těší podobné přízni a my chtěli upozornit na to, že ne každý Čech musí být nutně běloch.

Sám Rey k tomu podotýká: „Já sám sebe považuji za Čecha, necítím v sobě nějakou dvojakost. Denně potkávám lidi, kteří se na mě usmívají. I mí přátelé, kteří jsou jiné rasy, říkají, že se tady k nim lidé chovají slušně. Ale uznávám, že česká společnost je velice nedůvěřivá. Doba je však složitá a ostražitost na místě.“


Rey_novinka1.jpg#asset:6746:contentImage

Rey Koranteng se v životě neobejde bez nadsázky, létání a rodiny. Foto: Marek Sybal Photography


Celý rozhovor s Reyem si přečtěte na blogu. Hned teď si ale můžete domluvit schůzku v našem pražském nebo brněnském salonu a nechat si vzít míry na vlastní kabát, oblek či košili na míru.

Rezervace termínu schůzky